Всього лише один крок, як запевняють співробітники туберкульозного відділення Котовської міської лікарні та голови місцевих сільрад, відокремлює Котовський район Одеської області від епідеміологічного порогу захворюваності на туберкульоз. Їх стурбованість пояснюється незаконним рішенням виконкому міста в листопаді минулого року, за яким реорганізації підлягає туберкульозний диспансер місцевої міської лікарні. Прикриваючись цілком правдоподібною причиною про нестачу фінансування з бюджету, відділення для лікування хворих на туберкульоз обмежується обслуговуванням тільки жителів Котовська, залишаючи «за бортом» жителів району. Крім того, скорочується персонал відділення.

14 осіб, що входять до виконкому, одним махом вирішили долю всіх хворих в Котовському районі і піддали небезпеці підхопити небезпечну інфекцію тих, хто проживає в Одеській області. До речі, Одеська область в плані туберкульозної безпеки має сумнівні показники, оскільки дані по хворих цією найнебезпечнішою недугою в 1,7 раза перевищують середньостатистичні показники по всій Україні.

Листопадове засідання виконкому у 2015 році було занадто поспішним і підозрілим, а також абсолютно неправомірним. 14 членів виконкому, в числі яких ініціатор рішення реорганізувати тубвідділення і головний лікар тієї ж лікарні Олександр Жуковський, мер міста Анатолій Іванов та заступник міського голови з соціальних питань Тетяна Понепалюк, без жодного голосування прийняли рішення. Кому «зручне» таке рішення питання? Зараз цим незаконним реформаторським рішенням займається прокуратура, куди відомий громадський діяч і журналіст А. Тіор подав заяву. Той же Тіор зазначає, що доленосне засідання відбулося буквально таки за пару годин до того, як до місцевих органів влади прийшли новообрані народні депутати нового скликання. Але що вражає найбільш, що і серед нових обранців не знайшлося того, хто б заперечив незаконне рішення засідання виконкому з питання тубдиспансеру. Таким чином, ніхто не захотів брати на себе відповідальність. Тільки завдяки пильності громадськості та голодуванню хворих, що привернуло до себе увагу, питання стало надбанням громадськості і правоохоронних органів.

Для громадських і місцевих жителів цілком очевидно, що в даному питанні найменше думали про хворих. «Ласим шматочком» стала будівля туберкульозного відділення міськлікарні.

Якщо відстежити судові розгляди кількох останніх років, то в документації по судах можна зустріти часте згадування чиновниці Тетяни Понепалюк, яка брала участь в тому засіданні, що вирішило долю відділення міськлікарні. Ця сановна дама, нині займає посаду віце-мера Котовська, неодноразово ставала учасником позовів щодо оскарження права володіння нерухомістю з міського нежитлового фонду. І, як правило, рідко програвала процеси.

Взагалі, впливовість і зв’язки сім’ї Понепалюк в Котовську багато в чому визначають життя і розвиток цього районного містечка в Одеській області. Місцеві приватні підприємці зазначають, що конкуренцію в місті створити неможливо – бізнес тут може процвітати тільки в тому випадку, якщо він належить Понепалюкам. Чоловік Тетяни, відомий місцевий бізнесмен, раніше судимий Валерій Понепалюк, – зараз очолює місцеву фракцію правлячого блоку «Солідарність». Втім, в епоху Януковича ця пара відчувала себе настільки ж прекрасно, як і зараз.

З огляду на все вищесказане, доля відділення діагностики, профілактики та лікування туберкульозу в місцевій міській лікарні залишається під загрозою. Фактично відділення вже закрито, хоча на паперах, юридично воно ще продовжує функціонувати. Чи треба говорити, наскільки небезпечний ризик епідемії туберкульозу несе вся ситуація, що склалася у Котовському районі, Одеській області і взагалі у всій Україні?

Джерело: Антикорр